جوجه کشی قرقاول

جوجه کشی قرقاول

آموزش جوجه کشی از پرنده قرقاول مقاله ای است که امروز به توضیح آن خواهیم پرداخت ، بسیاری از افراد دستگاه جوجه کشی خریده اند و میخواهند به جوجه کشی از قرقاول بپردازند اما متاسفانه نمیدانند که چگونه باید این کار را انجام دهند. نکته ای که اهمیت بسیار زیادی دارد در جوجه کشی قرقاول نحوه نگهداری تخم های نطفه دار و کیفیت آنها است چراکه قرقاول یک پرنده تقریباً حساس میباشد و اگر شما بخواهید از این پرنده جوجه کشی کنید بایستی به این نکات دقت داشته باشید.

پس تا این لحظه متوجه شدیم که ذخیره و مراقبت از تخم ها قبل از جوجه کشی اهمیت بسیاری دارد، در این راستا سعی کنید از ذخیره تخم ها با پوست نازک و ترک خورده جلوگیری کنید چراکه این تخم ها رطوبت مورد نیاز جنین را نمیتوانند درون خود نگه دارند و همچنین احتمال وقوع بیماری در این تخم های شکسته بسیار زیاد است.

در این میان باید توجه داشته باشید که استفاده از تخم های ریز جوجه هایی با جثه کوچک به بار بیاورد پس شما نباید برای جوجه کشی از تخم های ریز یا کوچک استفاده کنید و بهتر است که از تخم هایی با اندازه معمولی استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید این تخم ها را در محیط مناسب نگهداری کنید بایستی حتماً محیط نگهداری این شرایط را دادارا باشد که دمایی معادل ۱۴ الی ۱۶ درجه و رطوبتی معادل ۷۳ تا ۷۵ درصدی میباشد. اگر میخواهید تخم های خود را بیش از ۵ الی ۶ روز نگهداری کنید بایستی آنها را روزی ۱ الی ۲ بار بچرخانید.

حتماً بخوانید  دستگاه جوجه کشی فاخته M168

 شما میتوانید تخم قرقاول را نهایتاً تا مدت زمان ۱۰ الی ۱۲ روز در این شرایط نگهداری کنید و به این نکته هم توجه داشته باشید که هرچه روزهای نگهداری از تخم بیشتر شود راندمان تخم نطفه دار نیز کمتر خواهد شد پس اگر میخواهید تخم های نطفه دار قرقاول را خریداری کنید بایستی حتماً به این نکات توجه داشته باشید مخصوصاً به تازه بودن تخم های نطفه دار…

دوره جوجه کشی تخم نطفه دار قرقاول ۲۴ الی ۲۶ روز میباشد که از روز اول تا روز بیست و یکم دوران ستر قرقاول و از روز بیت و یکم تا بیست و چهرم هم دوران هچر قرقاول نامیده میشود.

دمای مورد نیاز تخم نطفه دار قرقاول در دوران ستر ۳۶٫۳ تا ۳۶٫۶ درجه بوده و رطوبت در دوران ستر حدوداً ۶۰ الی ۶۵ درصد میباشد. میزان دما در دوران هچر ۳۷ تا ۳۷٫۲ درجه و رطوبت مورد نیاز ۷۵ الی ۸۰ درصد است.

عوماً مشکلات هچ قرقاول ناشی از بی دقتی در تنظیم دقیق دما و رطوبت میباشدبه نوعی که دما و رطوبت بیش از حد روی جنین تاثیر گذاشته و مشکلاتی اعم از مرگ جنین و یا حتی ضعف جنین و البته خروج سخت از تخم را به همراه خواهد داشت.

 

محصولات پرنده قرقاول

دستگاه جوجه کشی قرقاول

در بالا ما نکاتی که در جوجه کشی قرقاول بایستی انجام دهید را نام بردیم و توضیح دادیم اما روش دمی هم وجود دارد! بله شما میتوانید با استفاده از یک دستگاه جوجه کشی اتوماتیک قرقاول به راحتی این کار را انجام دهید و دیگر نیازی به هیچ تنظیماتی نداشته باشید.

حتماً بخوانید  دستگاه جوجه کشی صنعتی 1008 عددی

برخی از دستگاه های جوجه کشی این امکان را دارا میباشند که از پرنده قرقاول به صورت اتوماتیک با چند کلیک ساده جوجه کشی کنید. در واقع تنها کاری که شما در دستگاه جوجه کشی قرقاول باید انجام دهید این است که تخم های نطفه دار را تهیه کرده و درون دستگاه قرار دهید!!!

به همین سادگی میتوانید از پرنده قرقاول به صورت تمام اتوماتیک جوجه کشی کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید به صفحه دستگاه جوجه کشی مراجعه فرمایید.

 

دستگاه جوجه کشی قرقاول
دستگاه جوجه کشی قرقاول

 

توصیه ما برای خرید دستگاه جوجه کشی مخصوص قرقاول استفاده از دستگاه های جوجه کشی ایزی باتور ۱ ، ایزی باتور ۲ ، ایزی باتور ۵ و ایزی باتور ۶ میباشد. در صورتی که میخواهید از نژاد های خاص قرقاول جوجه کشی کنید بهتر است از دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 میباشد. شما میتوانید برای خرید دستگاه های جوجه کشی سری ایزی باتور به وب سایت www.hovabator.ir مراجعه فرمایید. 

.

مشاوره رایگان برای خرید دستگاه جوجه کشی:

همچنین شما میتوانید قبل از خرید و یا جوجه کشی با مهندسان ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان در مورد خرید دستگاه جوجه کشی و یا نحوه جوجه کشی قرقاول دریافت نمایید ، برای دریافت مشاوره رایگان با شماره همراه ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰ در ارتباط باشید.


در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد پرنده قرقاول دارید میتوانید از طریق لینک زیر به وب سایت ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

 

پرنده قرقاول


تعدادی از بهترین عکس پرنده قرقاول را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که میتوانید در زیر مشاهده فرمایید.


در این بخش نیز شما میتوانید ویدیویی بسیار زیبا از پرنده قرقاول را مشاهده فرمایید:
.

 

حتماً بخوانید  دستگاه جوجه کشی ارزان 12 تایی

دیدگاه‌تان را بنویسید: