دستگاه جوجه کشی هواباتور Hovabator GQF 1500

دستگاه جوجه کشی هواباتور Hovabator GQF 1500

جنس بدنه دستگاه جوجه کشی هواباتور Hovabator GQF

دستگاه جوجه کشی هواباتور با مدل ۱۵۰۰ محصول کارخانه GQF و ساخت آمریکا میباشد. بدنه دستگاه جوجه کشی Hovabator 1500 از جنس PVC بوده که دارای استحکام بسیار بالایی است که در عین حال یکی از بهترین بدنه ها برای ایزولاسیون مناسب محسوب میگردد ، جنس پی وی سی در این دستگاه جوجه کشی آمریکایی عمر مفیدی بالغ بر ۱۵ سال را به آن بخشیده است که یکی از مزیت های آن به شمار میرود.

ستر هچر در دستگاه های جوجه کشی

در دستگاه جوجه کشی GQF 1500 بر خلاف دیگر دستگاه های جوجه کشی پیشرفته امکان ستر هچر همزمان وجود ندارد ، البته نسخه اولیه این محصول امکان ستر هچر همزمان را دارا بوده است اما به مرور مهندسالن این کارخانه دریافته اند که این گزینه را حذف نمایند و به جای آن یک راک دیگر چرخان به دستگاه اضافه کنند که به موجب این کار تا حدودی بر ظرفیت ستر و هچر دستگاه نیز افزوده شده است. با این حال شاید این یک نکته ظعف برای دستگاه جوجه کشی Hovabator 1500 محسوب گردد. البته ناگفته نمایند که در نسخه های پیشرفته تر دستگاه های جوجه کشی ساخت GQF این مورد کاملاً تعبیه شده است و این امکان وجود دارد تا کاربر بتواند به صورت ستر هچر همزمان جوجه کشی نماید و این مورد شاید به دلیل سیاست خاص شرکت در این دستگاه جوجه کشی حذف شده است.

شانه جوجه کشی در هواباتور GQF

همانطور که در عکس محصول مشاهده میکنید این دستگاه جوجه کشی از سیستم چرخش به صورت ۸۰ درجه بهره برده است ، این سیستم یکی از بهترین سیستم های چرخش تخم ها هست که توسط اکثر سازندگان مشهور در جهان نیز بر روی دستگاه های جوجه کشی اعمال شده است. کارکرد سیستم چرخش ۸۰ درجه به این صورت میباشد که ۴۰ درجه به چپ و ۴۰ درجه به راست میباشد. همچنین شانه هایی که بر روی دستگاه جوجه کشی GQF1500 مشاهده خواهید کرد از نوع شانه های سنتی میباشد که برای هر پرنده به صورت مخصوص و اختصاصی طراحی میشود. بدین معنی که اگر یکی از خریداران این دستگاه هستید باید همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که هر وقت بخواهید از پرنده دیگری جوجه کشی کنید بایستی به دلیل تفاوت در اندازه تخم نطفه دار آنها از شانه های دیگری که مخصوص این پرنده هستند استفاده کنید و این مورد ملزم صرف وقت و هزینه میباشد. البته این مشکل در دستگاه های جوجه کشی دیگر با استفاده از شانه های جوجه کشی همه کاره رفع شده است و دیگر کاربر نیازی به خرید شانه های اضافی ندارد و میتواند از هر پرنده ای با هر سایز تخم نطفه داری که بخواهد با همان یک دست شانه جوجه کشی نماید.

ظرف آب دستگاه جوجه کشی هواباتور GQF Hovabator

ظرف آب در قسمت فوقانی دستگاه جوجه کشی هواباتور ۱۵۰۰ قرار گرفته است و در مقابل آن نیز دو فن قرار دارد بدین معنی که تزریق رطوبت از بالا صورت میگیرد همانند تمامی دستگاه های جوجه کشی مطرح در سطح جهان ، البته تعداد فن ها در نسخه جدید دو فن میباشد در نسخه قبلی به این صورت بود که یک فن بزرگ در مقابل ظرف آب نصب میشد که با تحقیقات انجام شده تبدیل به دو فن با ابعاد متوسط شده است ، سیستم رطوبت رسانی دستگاه جوجه کشی هواباتور ۱۵۰۰ از طریق ظرف آب میباشد که این سیستم هم یکی از سیستم های پیش پا افتاده در صنعت جوجه کشی محسوب میگردد. البته ناگفته نمایند بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که در استفاده از سیستم های دیگر رطوبت رسانی میزان آهکی که روی پوسته تخم ها جمع میشود بیشتر خواهد بود و این خود یک مشکل در سیستم های رطوبت رسانی جدید میباشد. پس نمیتوانیم به دقت بگوییم رطوبت رسانی با سیستم های جدید بهتر است یا ظرف آب چراکه نظرات مختلفی در این زمینه وجود دارد. فن های تعبیه شده هم وظیفه سیروکولاسیون یا همان تهویه داخلی را بر عهده دارند و هم اینکه میتوانند رطوبت مورد نیاز دستگاه را تامین نمایند. به طور کلی با نگاهی کلی به دستگاه های جوجه کشی مطرح به این موضوع خواهیم رسید که تمامی آنها رطوبت را از بالا تزریق مینمایند که صحیح ترین نوع رطوبت رسانی میباشد.

حتماً بخوانید  دستگاه جوجه کشی 336 تایی

درب دستگاه نیز همانند بدنه آن از جنس PVC ساخته شده است که در وسط آن میتوان نورگیری از جنس پلی کربنات را مشاهده کرد. پلی کربنات مطمئناً به دلیل استحکام در مقابل ضربات از این جنس انتخاب شده است و اینکه توانایی دفع اشعه های مضر خورشیدی را نیز دارا میباشد ، اگر توجه کنید خواهید دید که به جهت درزگیری مابین درب و بدنه نیز لاستیکی بر روی بدنه تعبیه شده است که مابین درب و بدنه قرار گرفته و به نوعی ایرولاسیون مورد نیاز مابین این دو را رفع می نماید. همانطور که میدانید هرچه ایزولاسیون محصول بهتر اعمال شده باشد راندمان آن نیز بیشتر خواهد بود و این یکی از اصل ها در ساخت دستگاه جوجه کشی است. بعد از اینکه درب و بدنه به هم میچسبد از نوعی گیره آهنی استفاده شده است که میتواند درب و بدنه دستگاه را کاملاً به هم چفت نماید. این در حالی است که بسیاری از دستگاه های جوجه کشی از سیستم آهنربایی استفاده میکنند که به مرور آهنربا خاصیت خود را از دست داده و کیفیت ایزولاسیون کمتر خواهد شد.

چهارچوب راک ها و البته شاسی دستگاه جوجه کشی هواباتور از جنس گالوانیزه طراحی شده است و در مقابل ضربات کاملاً مستحکم خواهد بود.  این شاسی گالوانیزه به نوعی بر استحکام محصول افزوده است و از آنجایی که شاسی دستگاه با رنگ کوره ای پوشیده شده است کاملاً ضد خش و ضد زنگ میباشد. با ضد زنگ بودن شاسی و همچنین بدنه PVC دستگاه جوجه کشی کاملاً قابل شستشو شده است یعنی شما میتوانید به راحتی بعد از هر دوره جوجه کشی که انجام میدهید آن را به راحتی مورد شستشو قرار داده و ضد عفونی کنید. قابلیت شستشو در دستگاه های جوجه کشی یک مزیت بسیار مفید به حساب می آید به همین دلیل هم اکثر دستگاه های جوجه کشی پیشرفته از جنس PVC و شاسی گالوانیزه در ساخت محصول استفاده کرده اند.

حتماً بخوانید  دستگاه جوجه کشی صنعتی 2016 تایی اسکندری

در قسمت تحتانی محصول همانطور که در تصویر مشاهده میکنید پایه های پلاستیکی قرار دارد که عدم جابجایی محصول در هنگام جوجه کشی را تضمین مینماید. این مورد شاید به نظر ما کوچک شمرده شود اما در صورت جابجایی دستگاه در هنگام جوجه کشی یک فاجعه به وقوع خواهد پیوست و احتمال ضربه دیدن تخم ها بسیار زیاد است. علاوه بر این دستگاه های جوجه کشی که از چرخ استفاده کرده اند به دلیل استفاده از التراسونیک برای تامین رطوبت احتمال ریخته شدن آب درون دستگاه وجود ندارد اما در دستگاه هایی که از ظرف آب استفاده کرده اند امکان ریخته شدن آب داخل ظرف در صورت تکان خوردن یا جابجایی محصول وجود دارد. دستگاه جوجه کشی هواباتور از سیستم رطوبت رسانی با ظرف آب استفاده کرده است و اینکه از سیستم پایه ثابت استفاده نماید کاملاً طبیعی میباشد.

سیستم تنظیم دما و رطوبت دستگاه به صورت سنتی با استفاده از سیستم صفر و یک صورت میگیرد و میتوانیم یک سیستم تقریباً مناسب برای جوجه کشی بدانیم ، یعنی به دلیل استفاده از این سیستم تنظیم دما و رطوبت برای تخم های حساس مانند طوطی ، کاسکو و… امکان پذیر نمیباشد به معنی دیگر بهتر است اینگونه بگوییم که استفاده از این دستگاه جوجه کشی برای تبدیل تخم های نطفه دار پرندگان زینتی توصیه نمی شود. شما میتوانید از این دستگاه جوجه کشی برای جوجه گیری از پرندگان معمولی و پرکاربرد همانند پرنده مرغ ، پرنده بلدرچین ، پرنده قرقاول ، پرنده غاز ، پرنده اردک و پرنده بوقلمون استفاده نمایید زیرا نطفه این پرندگان اهلی نسبت به پرندگان زینتی و گرانبها مقاومتر میباشد و میتواند از احتمال تبدیل نطفه به جوجه بیشتری برخوردار باشد.

 

در کلام آخر میتوانیم به این نکته اشاره کنیم که GQF یکی از پیشکسوتان در زمینه ساخت دستگاه جوجه کشی میباشد و تمایم سازندگانی که در این زمینه فعالیت مینمایند نیز این کارخانه را یکی از بزرگترین ها و البته مهمترین ها در این زمینه قلنداد مینمایند اما اگر بخواهیم نگاهی به واقعیت بیندازیم میبینیم که کارخانه هواباتور متاسفانه بروزرسانی دستگاه های جوجه کشی خود را دیر به دیر انجام میدهد و این موضوع به نوعی باعث عقب ماندن تکنولوژی این کارخانه از دیگر دستگاه های جوجه کشی خارجی و گاهاً برخی از دستگاه های جوجه کشی ایرانی نیز شده است.

حتماً بخوانید  دستگاه جوجه کشی آرکام 24 تایی

 


توضیحات خود کارخانه سازنده این محصول به صورت ترجمه شده به زبان ماشینی:

از بین بردن سینی مجرای شکاف اجازه دادیم که سینی ها را از هم جدا کنیم و آنها را به زاویه ی تندتر تبدیل کنیم. شماره ۱۵۰۰ از استفاده به عنوان یک hatcher معاف است و به این ترتیب می تواند از جلوگیری از ظروف مرتبط با دریچه و تمیز نگه داشته شود. این انکوباتور تنها باید یک تنظیم رطوبت را حفظ کند تا تخم مرغ را راحت تر و آسان تر کند. “PROFESSIONAL” طراحی شده است که با شماره HATCHER شماره ۱۵۵۰ استفاده شود. توصیه می کنیم این دو را با هم بخرید. حداکثر سه رقم بدون ۱۵۰۰ را می توان با یک هچر برای تولید هفتگی جوجه از گله تخمگذار استفاده کرد. انکوباتور شماره ۱۵۰۰ ارائه می دهد ترموستات دقیق دیجیتال با صفحه نمایش LCD از درجه حرارت و رطوبت. یک سیستم کامپیوتری در هر ثانیه سیستم و محیط را نظارت می کند تا خود را به روز نگه دارد و این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارد. کنترل الکترونیکی کنترل تخم مرغ، نشانگرهای صوتی / تصویری و یک درب استاندارد نمایش آسان، تعدادی از ویژگی های برجسته را برجسته می کند. ساخته شده از هیئت مدیره پلاستیکی با مقاومت بالا، آن را به خوبی عایق، ساکت و آسان تر برای تمیز کردن. هر واحد دست سازهای متخصصان ما است و برای ۲۴ ساعت کامل برای عملیات مناسب و کالیبراسیون آزمایش شده است. محدوده عملیاتی ترموستات بین ۶۰ تا ۱۰۳ درجه فارنهایت بسته به دمای اتاق. ۱۱۰-۱۲۰ وات، ۵۰/۶۰ هرتز، ۳۲۵ وات. TUV لیست شده است. این انکوباتور شامل موارد زیر می باشد: – # ۳۲۵۸ ترموستات مرکز فرماندهی دیجیتال – ۳ قفسه های چرخشی – ۱ رطوبت با ۲ پد های جادویی – کتابچه راهنمای. ظرفیت کل با سینی های پلاستیکی (شامل نمی شود): ۱۳۶۸ تخم مرغ بلدرچین (۲۵۰ تخم در هر هفته)، ۳۵۴ تخم مرغ تخم مرغ، ۲۷۰ تخم مرغ تخم مرغ، ۱۹۸ تخم مرغ بوقلمون یا اردک و ۳۶-۴۵ تخم مرغ بزرگتر از قبیل غاز، نخود و اومو . ظرفیت واقعی ممکن است به اندازه تخم مرغ بستگی دارد. لطفا سینی های تخم مرغ را برای این انکوباتور در قسمت ACCESSORIES INCUBATOR ببینید. ابعاد: ۳۰/۱/۴ “جلو به عقب، ۱۵ ۳/۴” گسترده، ۳۱ ۳/۴ “بالا. پایه های فلزی تنظیمات، شماره مورد ۳۰۶۷ به طور جداگانه فروخته شده و برای عملیات لازم نیست. لطفا از جعبه های تخم مرغ پلاستیکی استفاده کنید (۰۲۴۳،۰۲۴۵،۰۲۴۶) فروش شده به صورت جداگانه

دیدگاه‌تان را بنویسید: