معرفی نژاد بلدرچین گامبلی

با نژاد بلدرچین گامبلی آشنا شویم

معرفی نژاد بلدرچین گامبلی : در شرایطی‌که شما نیز تحت عنوان یک رشد دهنده یا این که تحت عنوان یک شخص معمولی عشق مند به بلدرچین میباشید , حتما سفارش می‌کنیم با اشکال نژاد بلدرچین آشنا گردید . بلدرچین ها در دسته های متفاوت خصوصیت های منحصر به خویش را دارا هستند که بسیار جذاب است . در این متن می خواهیم با نژاد بلدرچین گامبلی آشنا شویم . بلدرچین گامبلی که در لهجه انگلیسی به آن Gambel ’ s quail گفته می شود و اسم علمی آن هم Callipepla gambelii می باشد از دسته بلدرچین های بر تازه هستند . نژاد این بلدرچین شباهت متعددی به نژاد بلدرچین کالیفرنیایی دارد . زیستگاه ارگانیک بلدرچین های گامبلی عمدتا بخشها بیابانی آریزونا , کالیفرنیا , کالورادو , مکزیک , ناوادا , تگزاس و سونارا است و در حوالی رودخانه ها و در مناطقی که دربردارنده بوته , درختچه و کاکتوس باشد , معاش می نمایند , آن ها به طور گونه هایی دوازده تایی و یا این که بیشتر بر روی زمین مشاهده میشوند و بیشتر تایم ها خویش را در بین بوته ها و کاکتوس ها در‌پی طعام می گردند . پرواز های انها دوچندان تیز , پرسرعت و کوتاه است . علت نامگذاری این نژاد از بلدرچین بنام بلدرچین گامبلی به افتخار ویلیام گامبل , محقق و زیست شناس جنوب غربی آمریکا ایالات متحده میباشد .

خصوصیات ظاهری بلدرچین گامبلی

این نژاد از بلدرچین هم همانند بلدرچین کالیفرنیایی دارنده یک تاج پرده ای صورت بر راز خویش هست . این جور از بلدرچین ها چاق , کوچک و دارنده گردنی کوتاه می‌باشند . لبه های سینه و پشت بلدرچین گامبلی نر و ماده به رنگ خاکستری مایل به آبی‌رنگ می‌باشد . بلدرچین گامبلی نر در بخش جلویی و گردن خویش پرهایی سیاه رنگ دارد و دو خط سپید در گردن و پیشانی آن موجود است

حتماً بخوانید  جوجه کشی قرقاول

هم چنین در کله خویش از مالامال هایی به رنگ قهوه ای سوخته شامل است . بلدرچین ماده هم در تن خویش از مخلوط مالامال های آبی‌رنگ مایل به خاکستری , قهوه ای و سپید منش برخوردار‌است و برخلاف جنس نر در سر خویش هیچ نوع پر سپید , سیاه یا این که قهوه ای سوخته ای ندارد و تنها دارنده یک تاج پرده ای نظیر آن نیز کوچک تر از نوع نر است .

ارتفاع آنان مابین ۲۸ الی ۳۵ سانتی متر و وزن آن ها در بین ۱۶۰ الی ۲۵۰ گرم متغیر میباشد . تغذیه , ژنتیک و آب و هوا سه برهان دارای اهمیت در ارتقا وزن و ارتفاع این نژاد بلدرچین است .

طرز معاش بلدرچین گامبلی

آن ها به طور گونه جمعی و اجتماعی معاش می نمایند . مکان معاش آنان در کویر هایی بی علف یا این که کم علف دارنده بوته , درختچه و کاکتوس میباشد . این مکان می بایست حتما به آب برکه یا این که رودخانه ای نزدیک باشد زیرا آن‌ها هر صبح و عصر به طور گروهی در راستای رود رفته و آب مینوشند . با توسعه و گسترش شهر ها و اشغال شدن محیط معاش آن ها به وسیله بشر ها , آن ها هم به معاش با آدم ها سازگار گردیده اند و در اراضی اطراف پیرو خوراک و دانه می گردند و شب ها هم بین بوته ها استراحت می نمایند . با آغاز فصل تخم گذاری آن ها هم مابین بوته ها یا این که علف های انبوه آغاز به آشیانه سازی می نمایند و معمولا در بین ۱۰ الی ۱۲ تخم می‌گذارند و تا زمان خارج داخل شدن تخم ها بر روی آنان می خوابند معمولا دو بلدرچین ماده در یک آشیانه می خوابند . دوره جوجه کشی انها در میان ۲۱ الی ۲۴ روز میباشد.

حتماً بخوانید  دستگاه جوجه کشی هواباتور Hovabator GQF 1500

جوجه ها یک روز بعداز خارج شدن از تخم پیرو والدین خویش در جستجوی طعام خواهند بود . آن‌ها در سن ۱۰ روزگی حاذق به پرواز های کوتاه خواهند بود .

تغذیه بلدرچین گامبلی

این دسته از بلدرچین ها هم مثل بقیه بلدرچین ها از گونه های دانه ها , میوه های وحشی , گیاهان , حشره‌ها و … تغذیه می نمایند . بلدرچین های گامبلی بالغ می‌توانند در تمام فصول سال از گونه های صیفی جات تغذیه نمایند , آنان به گونه های میوه های وحشی به ویژه توت ها , گونه های دانه ها عشق نشان می دهند .

دیدگاه‌تان را بنویسید: